Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Kliniği

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatlarının değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğe etki eden birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler uygulanan Anestezinin yöntemi, kürtaj uygulanacak gebeliğin kaç haftalık olduğu, kürtajın yapılacağı yer,  kürtaj esnasın da kullanılan malzemelerin kalitesi ve kürtaj da kullanılan ilaçlar dahi fiyatları etkilemektedir.

Kürtaj için ödenen ücret sadece doktorun ücreti değil ilaçlara, kullanılan tıbbi malzemeye ve genel anestezi ile yapılıyorsa anestezi doktorunun ücretini de içine almaktadır. Ayrıca kürtaj yapılacak hastanın sağlık durumuna göre istenecek tetkikler de bu fiyat içerisinde yer almaktadır. Bunun yanında kürtajdan daha da önemli olan ise kürtaj işleminin sağlıklı koşullarda, steril tıbbi aletler kullanılması ile annenin sağlığı göz önüne alınarak ve bu kürtaj işlemini yapan doktorun da deneyimli, yetenekli bir doktor olmadı gereklidir.

Kürtaj sonrasında da bilgi ihtiyacınız olduğun durumlarda bu doktora kolayca ulaşabileceğiniz bir doktor olması gerekir. Hastaya yapılan kürtaj işleminin gizliliği ve işlemin detayları hakkında detaylı olarak bilgilendirmesi gerekmektedir. Bu yüzden kürtaj işlemi yaptırırken fiyatla birlikte bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Kürtaj için en iyi ilaçların ve malzemenin kullanıldığı yerleri tercih etmelisiniz. Kürtaj yaptırmaya karar verdiyseniz bunun için küçük bir fiyat araştırması da yapabilirsiniz. Bu araştırma kürtaj öncesinde çok faydalı olacaktır.